ENERGIA WIATRU
Energia wiatrowa w chodzi w skład odnawialnych źródeł energii. Wszystko to za sprawa faktu, że promieniowanie słoneczne nie jest jednolite dla całej naszej planety, to z kolei rodzi energię kinetyczną (to energię ciała, związaną z jego ruchem). Mowa tutaj oczywiście o wiatrach. Te w zależności od regionu wieją z różną siłą. Wiele tej energii jest niewykorzystanej z powodu itp. niemożności budowania farm wiatrowych (na przykład na otwartym morzu). Nie mniej dopóki na Ziemię będą oddziaływały promienie słoneczne, dopóty będziemy mogli korzystać z siły wiatru i zamieniać ją na energię elektryczną.
Sama energia wiatrów nie wiąże się z żadnym paliwem kopalnianym, nie ma więc zmartwienia, że zasoby dostarczania energii zostaną wyczerpane. Takie elektrownie nie są wydajne, na pewno obecna technologia wiatrowa nie jest w stanie zastąpić konwencjonalnych elektrowni. Nie mniej tego typu inwestycje są opłacalne miejscach trudno dostępnych, takich, które są znacznie oddalone od głównych sieci energetycznych i uniemożliwiają podłączenie do nich pojedynczych domostw.
KOMENTARZE
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
OCENY
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
CIEKAWOSTKI
Czy wiesz, że ...?

Największą moc wśród wszystkich elektrowni wodnych w Polsce ma obiekt w Żarnowcu nad rzeką Piaśnicą. Jej moc to 716,0 MW. Z kolei największa elektrownią wodną na świecie jest ITAIPU na Paranie (granica Brazylii i Paragwaju) jej moc to 12600 MW.

LOSOWE ZDJĘCIA