ENERGIA SłONECZNA
Energia Słońca to odnawialne źródło energii. To bardzo ekologiczny sposób na pozyskiwanie energii, w żaden sposób bowiem nie przyczynia się do degradacji środowiska.
Promieniowanie słoneczne to niewątpliwie przyszłość światowej energetyki. Obecnie nie jest to technologia doskonała, niestety używane dziś ogniwa fotowoltaiczne nie są wystarczająco efektywne. Prowadzi się prace nad nowymi metodami zamieniania energii Słońca na energię elektryczną, takimi badaniami zajmuje się New Jersey Institute of Technology pragnąc zastąpić klasyczne ogniwa krzemowe ogniwami polimerycznymi. Póki co elektrownie słoneczne stosowane są najczęściej w miejscach trudno dostępnych, gdzie nieopłacalne jest budowanie konwencjonalnych sieci elektrycznych. Elektrownie słoneczne są w stanie zasilić w energię elektryczną niewielkie miejscowości i pojedyncze gospodarstwa domowe. Największą elektrownią solarną mogą się pochwalić Portugalczycy, obiekt rozłożony jest na obszarze 112 hektarach powierzchni i zasila blisko 21 tysięcy domostw.
Energia słoneczna jest niewyczerpanym źródłem energii, dopóki tylko będzie Słońce świeciło (promieniowało), tak długo będziemy mogli jego światło zamieniać na energię elektryczną.
KOMENTARZE
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
DODAJ KOMENTARZ
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
OCENY
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
CIEKAWOSTKI
Czy wiesz, że ...?

350 tys. paneli fotowoltaicznych, dysponujących mocą 62 MW i zajmujących powierzchnię 112 hawejdzie w skład największej elektrowni solarnej świata, powstającej w Portugalii. Dwunastokrotnie większy od największego dotychczas obiektu tego typu zakład będzie dostarczał elektryczność 21 tys. domów.

LOSOWE ZDJĘCIA